czwartek, 12 listopada 2009

hey! uwaga! bardzo dobra płyta!

Witam, witam po północy. Zapraszam do lektury kolejnej recenzji. Tym razem jest o ostatniej płycie Heya "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!"


2 komentarze:

Matylda_ab pisze...

Kamilu! Ponieważ dotknąłeś grupy, którą bardzo lubię i szanuję, muszę się ustosunkować do pewnej kwestii. Napisałeś: " Z grupy, która znana była przeważnie z komercyjnych stacji", twierdzisz, że znana była z zetek czy esek? Nie zgodzę się z tym. Poprzednie płyty Heya wcale nie były komercyjne i wałkowane przez w/w stacje radiowe. Usłyszeć piosenki Heya w jakichkolwiek stacjach, to rzadkość. Nawet w Trójce, której słucham, wcale tak często Heya nie grają. Nie uważam, aby Hey był zespołem komercyjnym i z założenia tworzącym muzykę dla przeciętnego i małowymagającego targetu, do którego właśnie skierowane są stacje typu zetka czy eska. Hey zawsze był z boku i bardzo dobrze, że nie błyszczy na naszej scenie, jak inne gwiazdki i gwiazdeczki. Ma taki pozostać, bo dzięki temu jest genialny. Zgodzę się, że nowa płyta jest świetna! ;) Pozdrawiam.

Kamil Dąbrowski pisze...

Matyldo - nie napisałem, że Hey jest grupą komercyjną, ale gatunek, a właściwie piosenki, ich styl, był bliski temu co prezentują właśnie komercyjne stacje (radiowe i tv). Ja wiem, że jest to forma promocji i wykonawca bez tego ma wtedy bardzo trudną sytuację z dotarciem do potencjalnego odbiorcy. Muzyka zespołu jest nietuzinkowa od lat. Szanuję to co robią. Na pewno się nie sprzedali jak ostatnio to zrobiła i robi nadal Agnieszka Chylińska. Zresztą Heya usłyszysz szybciej w jakiejkolwiek stacji radiowej niż np. utwory Tymona Tymańskiego i jego zespołów (z którym przeprowadziliśmy niedawno wywiad - madeinbialystok.com). To jest dopiero głos pełen frustracji, ale i też bezsilności. Bo dzisiaj tak naprawdę liczy się tylko kasa. A jak już wszedłem na ten teren... Przeczytaj proszę tego newsa http://www.fdm.net.pl/aktualnosc_w_02.htm - zrozumiesz, że niektórzy wykonawcy nie mają takiego szczęścia przy promocji...

A Heya słucham od 1992 roku... tak wyszło :)
Pozdrawiam! :)